headerphoto
Główna

Samodzielne sadzenie wikliny

Sklep z wyrobami wikliniarskimi Wikliniarnia.pl
55-040 Bielany Wrocławskie, Wrocławska 7
,
Telefon: 71 3417541 Fax:

W jaki sposób uzyskuje się wiklinę, z której następnie wytwarza się piękne meble, a także elementy dekoracyjne i użytkowe do naszych domów i ogrodów?
Wiklina to roślina, która może być uprawiana w naszych ogrodach. Niepotrzebne są żadne wielkie umiejętności ogrodnicze, aby wyhodować sobie dorodne drzewko wiklinowe i stworzyć z niego następnie piękny wyrób z wikliny. Jest to roślina wieloletnia. Sadzonki kupimy w pierwszym lepszym centrum ogrodniczym.

Do sprawnego wzrostu, wiklina potrzebuje dobrych warunków glebowych - trzeba ją podlewać regularnie, a także dodawać nawóz.

Sadzonki wikliny powinny mieć nie mniej niż 20 cm wysokości. Powinny być grube na około 10 milimetrów. Nie mogą pochodzić od wikliny, która ma więcej niż jeden lub dwa lata, bo nic dobrego z nich nie wyrośnie. Sadzonkę należy włożyć do ziemi i obficie podlewać, w ten sposób będziemy mogli być pewni, że sadzonka się ukorzeni. Niekonieczne jest wkładanie jej do zakorzeniacza lub do pojemnika z wodą w celu zakorzenienia - roślina ta poradzi sobie w zwyczajnej glebie, bez specjalnych warunków w postaci ocieplania gruntu słomą.

Wiklina nie wygląda okazale, dlatego rzadko jest wybierana jako roślina do upiększania naszych ogrodów. Zdecydowanie częściej można ją spotkać na specjalnych plantacjach, które służą pozyskiwaniu surowca do tworzenia mebli. Każdy producent wyrobów z wikliny taki jak wikliniarnia ma takie plantacje.

W obiektywie

hobby

zakupy

wyposażenie wnętrz


Komentarze zostały wyłączone...