headerphoto
Główna

Łóżka dla dzieci na dobry sen i czas wolny

Meble dla dzieci Flexa
03-286 Warszawa, ul. Malborska 41
Polska,
Telefon: 22 7624033, 662 095 924 Fax:

Kiedy na świat przychodzi maleństwo, cała rzeczywistość ulega zmianie.

Mieszkanie trzeba dostosować do potrzeb malucha; niebezpieczne, ostre przedmioty muszą leżeć na tyle wysoko, by raczkujący półtoraroczniak do nich nie sięgnął. Wtedy również przeznacza się dla dziecka pewną przestrzeń, która będzie należała do niego i tylko do niego; z czasem ta przestrzeń będzie się poszerzać. Być może trzeba będzie zmienić mieszkanie na większe. 

Kupujemy meble dla dziecka
Pierwszym, co obok wózka należało będzie kupić, jest łóżko. Mały człowiek spędza w nim większość czasu. Stąd łóżka dla dzieci muszą być wygodne i bezpieczne. Dzieciątko nie może z niego wypaść, tak więc musi ono mieć odpowiednio wysokie ścianki lub zabezpieczającą barierkę. Pierwsze łóżko dla dziecka nie musi być aż tak dobrze zabezpieczone, ale kiedy malec zwiększy aktywność ruchową, trzeba będzie uważać. Serdecznie w tym miejscu polecamy meble do pokoju dla dzieci Flexa gdyż są wykonane z solidnych materiałów oraz są bezpieczne dla dziecka.

Łóżka dla dzieci mają często dodatkowe elementy jak szuflada czy szafeczka, w której można schować różne potrzebne rzeczy typu pościel i zabawki. Może też posiadać baldachim z podwieszonymi zabawkami. Inny ciekawy pomysł to łóżko ze zjeżdżalnią. Najczęściej zjeżdżalnia występuje w łóżkach piętrowych, które są świetne, kiedy dziecko dzieli pokój z rodzeństwem.

Jakie łóżko wybrać?
Łóżeczko powinno być wygodne, a więc miękkie, ale mieć materac na tyle elastyczny, by dzieciątko się nie zapadało, a układ szkieletowo-mięśniowy rozwijał prawidłowo. Ta zasada dotyczy też zresztą łóżek dla nastolatków i dla dorosłych.

W obiektywie

hobby

rozrywka

czas wolny

dom

dziecko

zabawa


Komentarze zostały wyłączone...