headerphoto
Główna

Koszule na miarę

Jeśli wszystkie koszule w Twojej szafie nie leżą na Tobie tak, jak powinny, rękawy są za długie i brakuje im guzików, być może czas na profesjonalny, a przede wszystkim - świadomy dobór garderoby.

Białe koszule męskie to rzeczy, które każdy mężczyzna powinien posiadać. Najważniejsze jest to, aby czuł się w nich komfortowo, a jednocześnie wyglądał elegancko. Jak więc najlepiej dobrać dla siebie odpowiedni strój?

Rozwiązaniem są koszule na miarę, wybierane zgodnie z pożądanym wzorem i fasonem. Na początku należy się zastanowić, czy koszula ma być przeznaczona do zakładania na oficjalne okazje czy mniej formalne spotkania. Zawsze warto pamiętać, że w wielu firmach obowiązuje ściśle określony dress code, czyli sposób ubierania się. Aby jak najodpowiedniej dobrać koszulę, należy wziąć pod uwagę dwa podstawowe rozmiary - kołnierzyka oraz koszuli. W przypadku kołnierzyka, powinien on być dopasowany w taki sposób, aby po założeniu koszuli na siebie, można będzie swobodnie wsadzić palec.

W rzeczywistości jest jednak tak, że każdy mężczyzna ma inną budowę. Dlatego też, przy doborze koszuli powinno kierować się odpowiednim kształtem twarzy i długością szyi. Kołnierzyk powinien również pasować do pozostałej części naszej garderoby. Rozmiar samej koszuli jest natomiast uzależniony przede wszystkim od wzrostu mężczyzny. Jeśli zależy nam na eleganckiej koszuli, powinna ona mieć taką długość, aby można było swobodnie włożyć ją w spodnie. Tabela rozmiarów powinna ułatwić dokonania wyboru. Wszystkie koszule sklep proponuje, uwzględniając gust klientów.

Oprócz odpowiedniego dopasowania, ważny jest również kolor - w zależności od pory roku, dobiera się inne odcienie, które lepiej będą komponowały się z odcieniem naszej skóry. Kolejnym ważnym aspektem są rękawy. Ich długość jest bardzo istotna - należy dobierać je tak, aby sięgały za nadgarstek i wystawały około 1 centymetr spod rękawów naszej marynarki. Mankiety mogą być pojedyncze lub podwójne. Ich dobór także zależy od tego, na jaką okazję będzie przeznaczony nasz przyszły zakup. Na podwójnym mankiecie możemy zapiać spinki - w tym wypadku nasz wygląd będzie już bardzo formalny.

W obiektywie

odzież

ubrania

buty


Komentarze zostały wyłączone...