headerphoto
Główna

Jak przygotować sklep internetowy do otwarcia?

Idea utworzenia sklepu internetowego jest świetna, pod warunkiem, że wiemy na co się piszemy.

Niestety wiele osób zanim zapozna się z obowiązującym prawem zakłada już sklep, wykupuje hosting i zatrudnia agencję do jego promowania, żeby sklep zaczął jak najszybciej przynosić zyski. A takie działanie zamiast potencjalnych zysków może przysporzyć nam potencjalne straty.

Po pierwsze trzeba dobrze przemyśleć wybór platformy na jakiej zostanie uruchomiony sklep. Nie tylko pod kątem ile będziemy za nią płacić, ale też czy da się ją szybko połączyć z programem księgowym, którego używamy, z magazynami hurtowników od których będziemy brali towar. Albo po prostu czy sklep będzie można dowolnie konfigurować bez utraty danych.

Po drugie potrzebny nam jest dobrze zredagowany regulamin sklepu internetowego. Co prawda w sieci można znaleźć bez problemu gotowe przykłady, ale zaraz po nich znajdziemy ich analizy i wytknięte błędy. Ponadto nie każdy uniwersalny regulamin będzie nam pasował. Dlatego najlepiej jest zlecić napisanie regulaminu kancelarii, która napisze nam indywidualnie regulamin konkretnie dla naszego sklepu. Dobrze jest również zlecić kancelarii napisanie polityki prywatności.

Po trzecie Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, w skrócie GIODO. Niestety wiele osób, które prowadzą sklep zostawia tę sprawę na koniec, a według prawa powinien być to priorytet. Musimy złożyć wniosek do GIODO - elektronicznie lub według wzoru drukowanego, że będziemy gromadzić dane i przetwarzać w postaci bazy. Ponadto musimy też napisać dwa dokumenty: instrukcja zarządzania systemem informatycznym i polityka bezpieczeństwa (dostępna tutaj https://www.e-regulaminy.pl/dane-osobowe/wzor-polityki-bezpieczenstwa-danych-osobowych/ ). Dopiero wtedy możemy otworzyć sklep na klientów i czerpać z niego zyski.

W obiektywie

hobby

rozrywka

czas wolny


Komentarze zostały wyłączone...